Радно време:
Понедељак – Петак
07 – 20ч

Суботом
07 -20ч

Недељом и празником
(дежурни објекти)
07 – 19ч

Радно време по службама

ЗДРАВСТВЕНИ СИСТЕМ У ИНТЕРСЕКТОРСКОЈ МРЕЖИ ЗАШТИТЕ ДЕЦЕ ОД ЗЛОСТВЉАЊА И ЗАНЕМАРИВАЊА

ЗДРАВСТВЕНИ СИСТЕМ У ИНТЕРСЕКТОРСКОЈ МРЕЖИ ЗАШТИТЕ ДЕЦЕ ОД ЗЛОСТВЉАЊА И ЗАНЕМАРИВАЊА

На састанку Стручних тимова за заштиту деце од злостављања и занемаривања домова здравља, одржаном у Београду 13.12.2017, у Институту за јавно здравље Србије“др Милан Јовановић-Батут“ представници Дома здравља Крагујевац били су др Мирјана Илић - начелник Службе за здравствену заштиту школске деце и координатор тима и Александра Јоксић - психолог и координатор тима за дигитално интернет насиље.
На састанку су предстваљене нове форме злостављања: вршњачко, дигитално, институционално насиље, као и значај обавештавања, пријављивања и попуњавања новог обрасца(пријаве) јединствене за здравствни систем. Постојање стручних тимова је обавеза свих здравстевних установа, а поред интерсекторског тима , формирано је и координационо тело са предстваницима Полицијске управе, Тужилаштва и Центра за социјални рад , као и здравственог сектора по потреби и по позиву. Такође, наглашено је да је обавеза свих здравствених установа и приватних ординација електронско пријављивање Батуту до 10.тог у месецу свих сумњи на злостављање и занемаривање, како би се формирала заједничка он лајн база података.
У просторијама Прве техничке школе 15.12.2017. одржана је јавна расправа за израду Националне стратегије за превенцију и заштиту деце од насиља, као део пројекта Заштита деце од насиља и промоција социјалне инклузије деце са сметњама у развоју земаља Западног Балкана и Турске, у сарадњи са Министарством за рад, запошљавање и борачка питања, Министарством здравља, Министарством образовања, науке и технолошкохг развоја, Владе Републике Србије и УНИЦЕФа. Састанку је присуствовала Вероника Шпановић, Владан Јовановић, Гордана Миловановић, а испред Дома здравља Крагујевац др Мирјана Илић. Планиране су четири јавне расправе у Новом саду, Београду, Крагујевцу и Нишу. Представници интерсекторских тимова за заштиту деце од насиља Крагујевца и Краљева дошли су закључка да је рад и међусобна повезаност тимова врло битна и да значај превенција од насиља мора бити основ, да кроз разне трибине, предавања, треба подићи свест појединаца, професионалаца и институција, и информисати о препознавању и нетолеранцији насиља, као и непријављивања истог.

Здравље је наше највеће благо

Ми смо ту да Вам помогнемо да унапредите Ваше здравствено стање и пребродите тешкоће